Sercan Polat | Polat & Polat Avukatlık Ortaklığı
Profil

İstek Vakfı Özel Bilge Kağan Lisesi’nden mezuniyetinin ardından İstanbul Kültür Üniversitesi’nden onur derecesiyle mezun olan Sercan Polat, üniversite öğrenci konseyi başkanlığı görevini üstlenerek yöneticilik tecrübelerini öğrencilik yıllarında geliştirmeye başlamıştır.

Mezuniyetinin ardından akademik çalışmalarını sürdürmeye devam eden Polat, Humboldt Üniversitesi Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü ve Bahçeşehir Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Ticaret Hukuku yüksek lisans programlarına devam etmiştir. Halihazırda “Kamu İhale Sözleşmelerinin Uygulanması Sırasındaki Yasak Fiil ve Davranışlar” konulu yüksek lisans tezi üzerinde çalışmaktadır.

Sercan Polat, medya, reklamcılık ve gayrimenkul hukukunda birçok uyuşmazlıkta müvekkillerimizi temsil etmiş, önemli ticari işlemlerde müzakere süreçlerini yürütmüş, iş davaları gibi seri davalarda yöneticilik yapmıştır. Polat, aynı zamanda mühendis ve yazılımcılarla birlikte uyuşmazlıklarda kullanılan karar destek sistemlerini geliştirme çalışmalarını yürütmektedir.

Halihazırda Polat-Polat Avukatlık Ortaklığı’nda uyuşmazlık çözümünde çalışan takımlardan sorumlu yönetici ortak olarak görev yapan Sercan Polat, İngilizce dilinde tam profesyonel çalışma yetkinliğine sahiptir.